TematyOdpowiedzi
Tatry
Wszystko o tych ślicznych górach.
1951287
Odpowiedzi: 1
Temat: Dzieci w Tatrach Ostatnia post: 2011-09-26 11:08:46
Liczba odpowiedzi: 13
Liczba odsłon: 6196
Data wpisu: 2011-03-16 12:00:17
Witam mam pytanie gdyż na czerwiec planuję mały rodzinny wypad w nasze piękne góry tylko mam mały problem bo będą z nami dzieciaki w wieku od 4 do 6 lat i zastanawiam się jakie wybrać fajne szlaki żeby właśnie te dzieciaki dały rade ale też żeby miały niezapomnianą przygodę ..... Proszę pomóżcie !!! :)

pozdrawiam i do zobaczenia na szlakach ....
Data wpisu: 2011-03-20 20:52:16
Beato,moje propozycje:1)wjazd i zjazd na Gubałówkę

2)Dolina Kościeliska (tam jest sporo jaskiń - dzieci mają frajdę, ale uważam że muszą być ciut starsze... , choć Jaskinia Mroźna dla 6 -latka, może być niezapomnianą przygodą, pod warunkiem, że nie boi się zamkniętych powierzchni, no i trzeba pamiętać tam nawet w upalne dni jest tylko kilka stopni powyżej zera.), można dojść do Schroniska Ornak (dla mniejszego polecam specjalne nosidełka, obawiam się,że na nogach może nie dać rady, ewentualnie podjechać do Hali Pisanej bryczką)

3)Dolina i Polana Chochołowska ( dojście na pieszo lub kolejką Rakoń). To Schronisko jest najlepiej zorganizowane jeśli chodzi o zaplecze socjalne (woda ciepła całą dobę, przy małych dzieciach to ważne), choć z tego miejsca dla maluchów jest mało szlaków to chodzenia, za duży wysiłek uważam, ale sama okolica a i owszem)

3)wycieczka nad Morskie Oko (ale dla maluchów tylko bryczką do Włosiennicy) dalej około pół godziny piechotą obiad i powrótto moje propozycje :)Mam nadzieję, że pomogłam...Joanna
dew
Data wpisu: 2011-03-27 20:23:47
Proponuję: Dolina Kościeliska, Dolina Chochołowska, Dolina Białego, są to piękne doliny z pięknymi widokami, bardzo ciekawe w czerwcu, strumyki, rośliny, łąki. Suuper
mine
Data wpisu: 2011-05-02 17:56:39
Mój 8-latek od 3 lat już chodzi po górach i dlatego polecam: 1)wejście na Gubałówkę i zjazd

2)Dolina Kościeliska i dla starszego Jaskinia Mroźna ( nie drogo, tylko zimno i mokro, ale warto, jeśli nie boi się nietoperzy) Mój mały był zachwycony i dalej do Schroniska Ornak i powrót. Po drodze można wejść na Staw Smreczyński, ale z maluchem nie proponuję.

3) Dolina Chochołowska- można podjechać kolejką kawałek, w tamtym roku to ok 4 zł kosztowało, a dalej spokojny spacer pieszo. Obydwoje dadzą radę. Można tam wypożyczyć rowery. Ewentualnie i wózkiem da się przejechać.

4) Morskie Oko- pieszo za daleko, ale do Wodospadów Mickiewicza dojdą.

5) z Kuźnic na Nosal łatwe wejście, schodzi się kamiennymi schodami.

6) z Zazadniej na Jaworzynkę do Wiktorówek i Rusinową Polanę

7) od Skoczni do Polany Strążyska i wodospadu Siklawa i tak samo powrót.

I tak można bez końca...

Jak 6 latek będzie nieco starszy i wprawiony w boju polecam wyprawę do Czarnego Stawu pod Rysami. Przepięknie#
Paul
Data wpisu: 2011-08-22 10:30:23
Cześć

Moja córka chodzi po górach od 5 roku życia.

I za każdym razem były to slaki poważne.

Jej pierwszy wypad w góry, to Dolina Pięciu Stawów przez Dolinę Roztoki, Wielką Siklawę do schroniska a następnie zejście do Morskiego Oka. Z morskiego zjechaliśmy na dół.

Drógie wyjście dwa miesiące później to był Mały Kościelec i Karb.

Podejście przez Dolinę Jaworzynki do murowańca a następnie nad Czarny Staw Gąsienicowy. Dalej na Małego Kościelca i Karb zejście do Doliny i wzdłuż stawków dojście do Murowańca. Zejście zboczem Boczania.

Na trasie była zachwycona i do póki sliśmy szlakami a nie asfaltem szła o własnych siłach. Po powrocie była naprawdę zmęczona, ale również szczęśliwa i dumna, że podołała.

Rok później przeszła bardzotrudną trasę w Hiszpani.

W tym roku przewidujemy wypad w Tary Zachodnie.

Data wpisu: 2011-08-24 15:43:32
Dziękuję wszystkim za rady :)

pozdrawiam wszystkich miłośników gór ....
zSQBNcsgJS
Data wpisu: 2011-09-26 16:37:10
--- usunięte przez administratora ---
Odpowiedzi: 1

mapa serwisu Google kontakt