TematyOdpowiedzi
Tatry
Wszystko o tych ślicznych górach.
1951287
Odpowiedzi: 1
Temat: Niemiła niespodzianka dla turystów Ostatnia post: 2010-08-03 11:33:55
Liczba odpowiedzi: 5
Liczba odsłon: 1541
Data wpisu: 2010-07-26 07:54:18
Od wtorku zapowiada się prawdziwy komunikacyjny paraliż Podhala. Już teraz przy remontowanym od roku moście na zakopiance w Klikuszowej tworzą się wielkie korki, a ma być jeszcze gorzej. Wszystko przez modernizację skrzyżowania zakopianki z drogami powiatowymi w kierunku Ludźmierza, Sieniawy i Obidowej. Horror potrwa co najmniej pięć tygodni.

Jak będzie ciężko, mogliśmy wyobrazić sobie w niedzielę. Na zakopiance w stronę Krakowa korek zaczynał się już w Nowym Targu, ok. 10 km od Klikuszowej. Teraz ma być jeszcze gorzej, bo ruch będzie odbywał się wahadłowo.Remont mostu w Klikuszowej i dróg dojazdowych to konieczność - zapewniają drogowcy.

- We wtorek na zakopiance w obrębie przebudowywanych skrzyżowań zostanie wprowadzony ruch wahadłowy - informuje Robert Waniczek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu.- Dodatkowo wloty dróg powiatowych w kierunku Ludźmierza i Sieniawy zostaną zamknięte.

Drogowcy na zakopiance uruchomią sygnalizację świetlną.Przedstawiciele branży turystycznej dziwią się, że roboty będą wykonywane w sierpniu, w okresie kiedy przypada szczyt sezonu turystycznego w górach. Właściciele pensjonatów i hoteli boją się, że korki skutecznie odstraszą ich klientów.- Całe Podhale czeka na gości, a tu właśnie teraz na głównej drodze rozpoczynają się remonty - mówi poirytowany Piotr Stasik, właściciel pensjonatu w Białce Tatrzańskiej.- Wielu z moich klientów ze Śląska i zachodniej Polski decyduje się na objazd zakopianki przez Słowację. Nie mam żadnej gwarancji, że tam nie zostaną.Źródło: Gazeta Krakowska
Data wpisu: 2010-07-26 10:53:45
jechałam w niedziele z Zakopanego do domu i faktycznie było nieciekawie. korek był najpierw zaraz po wyjeździe z Zakopanego i ciągnął się aż do Białego Dunajca bo był jakiś wypadek a potem przed tym mostem w kilkuszowej aż z małymi przerwami do Rabki. Koszmar. 20 km jechaliśmy przez 1 h.
Data wpisu: 2010-07-28 19:34:09
Tutaj można znaleźć info o remontach: http://www.gddkia.gov.pl/article/serwis_dla_kierowcow//index.php

Na zakopiance są w tej chwili dwa.

Niestety nie znalazłem na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad żadnego miejsca w którym można by wpisać podziękowania :)
Data wpisu: 2010-07-28 19:36:23
w sumie to chyba teraz i tak lepiej gdzie indziej jechać - w Tatrach wysoko pada śnieg, a nisko leje deszcz.
Data wpisu: 2010-08-03 06:39:59
Piękna pogoda w poniedziałek sprawiło, że na tatrzańskie szlaki wyruszyło wielu turystów. Jak się okazuje w kolejce do kolejki długie godziny trzeba było spędzić nie tylko w Kuźnicach.

Godzina 9:30. Dolna stacja kolejki nad Łomnicki Staw. W pewnym momencie do kolejki do kasy podchodziło więcej osób, niż wagoniki mogły wywieźć na górę. Fot. Adrian Gładecki

Godzina 9:30. Dolna stacja kolejki nad Łomnicki Staw. W pewnym momencie do kolejki do kasy podchodziło więcej osób, niż wagoniki mogły wywieźć na górę.

W kolejce do kolejki na Kasprowy Wierch trzeba było stać kilka godzin. Nie lepiej było po słowackiej stronie Tatr. Już po godz. 9 w Tatrzańskiej Łomnicy ustawił się długi ogonek turystów.Oczekiwanie na wyjazd kolejką nad Łomnicki Staw zajmowało przeszło dwie godziny. Wśród turystów wielu było Polaków, Węgrów i Niemców. Taki tłum w tym miejscu to rzadki widok.
Data wpisu: 2010-08-03 11:33:55
Informację podaję za Tygodnikiem Podhalańskim.
Odpowiedzi: 1

mapa serwisu Google kontakt