TematyOdpowiedzi
Tatry
Wszystko o tych ślicznych górach.
1951287
Odpowiedzi: 1
Temat: Tatry Słowackie Ostatnia post: 2013-06-24 18:19:15
Liczba odpowiedzi: 1
Liczba odsłon: 1755
Data wpisu: 2013-06-24 18:19:15
Witam :) urlop tuż tuż więc tradycyjnie mam kilka pytań do osób bardziej zorientowanych. W tym roku po raz pierwszy mamy zamiar z narzeczonym udać się również na stronę słowacką Tatr w poszukiwaniu spokoju którego na naszych szlakach zdecydowanie brakuje.
Dlatego moim najważniejszym pytaniem jest ubezpieczenie w razie konieczności skorzystania z pomocy HZS - czy polskie agencje ubezpieczeniowe będą dobrym wyborem? Bo tak sobie patrzę że niby w pakiecie assistance uwzględniono koszty poszukiwań i ratownictwa w górach ale chciałabym potwierdzenia. Wiadomo że na jakieś ekstremalne szlaki nie będziemy na Słowacji uderzać, myślę m.in. nad Tatrami Bielskimi i Polskim Grzebieniem, coś co jest w miarę blisko Polski bo zakwaterowanie mamy po naszej stronie. Trudniejsze wycieczki planujemy raczej po polskiej stronie, ale nawet na prostej drodze można się poślizgnąć i złamać nogę więc wiadomo, lepiej dmuchać na zimne...
Druga sprawa to transport - jak to jest z dostaniem się na Słowację z Łysej Polany? W jakich godzinach kursują busy, jakie są ceny żeby wiedzieć mniej więcej ile wziąć euro?
Chodzi mi również o ewentualny powrót ze Słowacji gdybyśmy chcieli iść na Rysy od strony MOKa z powrotem przez str. słowacką. Ciekawi mnie również czy od strony Kościeliska są jakieś busy w słowackie Tatry Zachodnie (bo nie widziałam na przystankach żadnych tego typu rozkładów.)

Liczę na to że ktoś mi pomoże, na pewno do wyjazdu jeszcze nie jedno pytanie mi się nawinie bo zostało jakieś 1,5 miesiąca...
adam
Data wpisu: 2013-06-26 12:25:23
Tez jade w tatry mniej woecej w tym samym czasie i podobne plany mamy z zona. Moze sie jakos dogadamy :)
Odpowiedzi: 1

mapa serwisu Google kontakt