TematyOdpowiedzi
Tatry
Wszystko o tych ślicznych górach.
1951287
Odpowiedzi: 1
Podpis
Temat: Weekend w Tatrach 16-20 maj Ostatnia post: 2013-04-20 12:59:54
Liczba odpowiedzi:
Liczba odsłon: 909
Podpis
Data wpisu: 2013-04-20 12:59:56
Witajcie :)
Wybieram się w nasze kochane Tatry w wymienionym w temacie terminie i mimo iż mam jako takie pojęcie o turystyce górskiej i już pierwsze zimowe kroki za sobą chciałabym się poradzić bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek.

Wiadomo że końcem maja jeszcze trochę śniegu jest, gdzieniegdzie nawet więcej niż trochę. Dlatego już mądrzejsza o grudniowe doświadczenia wyposażę siebie i narzeczonego w raki (już prawie kupione). Do tego oczywiście od zeszłorocznego urlopu niezbędne kijki trekkingowe. Czekanów jeszcze brak, na ten zakup będziemy się szykować przed sezonem zimowym.

Chciałabym jak najlepiej wykorzystać czas - czyli piątek, sobotę i niedzielę, bo pozostałe dni to niestety tylko dojazdy i może ewentualnie jakiś mały spacerek w którąś dolinkę.

Póki co moje plany są następujące:
1. piątek: na rozgrzewkę Rusinowa Polana + Gęsia Szyja
2. sobota: Trzydniowiański Wierch (ewentualnie przy dobrej pogodzie Kończysty aczkolwiek nie wiem jak w wiosenno-zimowych warunkach prezentuje się szlak)
3. niedziela: Morskie Oko - Wrota Chałubińskiego, ewentualnie przy zasobie sił i ładnej pogodzie podejście na Szpiglasową - powrót tą samą drogą.

Chciałam jeszcze zapytać jak wygląda w warunkach majowych szlak przez Świstówkę, bo będzie już "otwarty" - czy warto zamienić opcję niedzielną na Morskie Oko- Świstówka Roztocka - D5S - Dolina Roztoki czy lepiej nie szaleć?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i ewentualnie bardziej atrakcyjne propozycje na weekendowe wycieczki :)
Odpowiedzi: 1

mapa serwisu Google kontakt